• kontakt@kaniaphotography.pl

Meble do biur – powiew świeżości na 2016 rok.

Meble do biur – powiew świeżości na 2016 rok.

Patrząc jak zmienia się wystrój biur w ostatnich latach można śmiało powiedzieć, że wytworzyły się pewne trendy, które mocno kształtują aranżacje i wystrój przestrzeni biurowych, co kiedyś było czystą abstrakcją. Jeśli ktoś przygotowuje się do tworzenia biura lub jest w trakcie, dobrze jeśli zapozna się z niektórymi pomysłami i ogólnoświatowymi stylami, które śmiało wkraczają również na polskie podwórko.

Co jest godne uwagi i polecenia?

Zacznijmy od najmodniejszych kolorów. Błękit i róż, to barwy jakie królują obecnie wśród projektantów wnętrz mieszkalnych i biurowych.

Skąd takie pastelowe barwy?

Jak co roku firma Pantone wybiera i ogłasza kolor przewodni w gamie barw, a w tym roku zostały wyselekcjonowane właśnie róż i błękit. Najpierw zawładnęły prywatnymi apartamentami, tak by powoli wpleść się także w przygotowanie wystroju wnętrz dużych biurowców czy też mniejszych biur, gdzie estetyka wnętrza gra rolę przewodnią. Projektanci coraz śmielej angażują te kolory w swoje projekty i wykonania, oczywiście nadając tym delikatnym barwom rolę ciekawych dodatków, nie jako główne motywy na ścianach czy meblach.

Często można spotkać się z przestrzenią gdzie głównym kolorem jest biel, natomiast błękitne dodatki nadają charakteru i stylu, co ciężko uzyskać trzymając się monotonnych barw. Innym ciekawym trendem który zdobywa wielu zwolenników, jest wplatanie zieleni i kwietników we wszystkie przestrzenie jakie możemy znaleźć w firmach, urzędach i gabinetach. Bardzo wielu stylistów sięga po pomysły związane z tworzeniem niemal całych ogrodów w holach firm czy wielkich oranżerii, które cieszą wzrok i nadają wnętrzu przytulny wydźwięk.

Przebywanie wśród zieleni potrafi nas zregenerować i dodać pozytywnej energii do codziennych zajęć. W wystroju pomieszczeń biurowych powodzeniem cieszą się też duże, przestrzenne grafiki, inspirowane wieloma tematami. Wieszane są na ścianach jako motyw przewodni w wystroju, podświetlane są małymi lampkami punktowymi by je dobrze wyeksponować i można je wkomponować w wystrój praktycznie każdego biura.

Nurtem cieszącym się też dużym powodzeniem jest eko – wystrój, czyli wykorzystanie mebli wyglądających na takie z „odzysku”, świeżo przywiezione z wysypiska. Sprawdzają się w firmach gdzie liczy się kreatywność i innowacyjność w działaniu, oraz w firmach o profilu ekologicznym.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz