• kontakt@kaniaphotography.pl

Jak można sprawić, aby pomieszczenia, w których pracuje się ciszej?

Jak można sprawić, aby pomieszczenia, w których pracuje się ciszej?

Z samej swojej natury współpraca nie jest cichym przedsięwzięciem.

Rozmowy, burze mózgów, rozważania, debaty - to wszystko wymaga głosu, a w niektórych przypadkach może stać się bardzo ożywione! Im więcej osób uczestniczy w sesji współpracy zespołowej, tym większa jest szansa, że będzie ona bardziej żywiołowa.

Rzecz w tym, że nie chcesz tego zniechęcać. Wokalna i głośna współpraca może być uciążliwa w niektórych przypadkach, ale jeśli jest to naprawdę produktywna współpraca, prawdopodobnie pojawią się naprawdę ciekawe i kreatywne pomysły. Próbując wmówić ludziom, że powinni być cicho, można zdusić te pomysły i rozwiązania, które w przeciwnym razie nie zostałyby odkryte.

Może to być problem w zwykłym biurze, w którym strefy współpracy znajdują się obok stref ciszy. Jest to również problem w przestrzeniach pracy zwinnej, ponieważ strefy nie zawsze mogą być umieszczone daleko od siebie.

Najlepszym rozwiązaniem jest dołożenie wszelkich starań, aby obie strony biura były od siebie oddalone, ale można też zrobić kilka innych rzeczy.

  • Użyj kabin biurowych - kabiny są idealne do małych sesji współpracy między dwoma lub trzema osobami. Mając te małe kabiny na miejscu, tworzysz prawie efekt kokonu, który pochłania część hałasu i pozwala każdemu w biurze dostać się z tym, co muszą zrobić, bez denerwowania się nawzajem.
  • Opt for space div iders - Inną opcją jest użycie space dividers, aby stworzyć oddzielną przestrzeń do współpracy. Nie będzie to jednak najbardziej efektywna opcja, jeśli nie zastosujesz obok niej innego rodzaju techniki pochłaniania hałasu. Co powiesz na akustyczne klosze? Tak, one naprawdę działają!
  • Panele akustyczne - Innym bardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie głośności jest zastosowanie paneli akustycznych. Można je umieścić strategicznie wokół obszarów współpracy, a one pochłoną część hałasu. W rezultacie wszyscy inni mogą bez przeszkód kontynuować swoją pracę, a Ty unikniesz stresu i potencjalnych konfliktów w przestrzeni biurowej.

Oczywiście pracownicy, którzy prowadzą burzę mózgów w grupach, muszą szanować tych, którzy są wokół nich. To rozumie się samo przez się. Jeśli ktoś próbuje skoncentrować się na bardzo szczegółowej pracy i ciągle przeszkadza mu grupa prowadząca burzę mózgów, sytuacja stanie się raczej nieprzyjemna. Wystarczy zrozumieć potencjalny wpływ współpracy na resztę biura, aby wszyscy mogli pracować z zadowoleniem, niezależnie od wykonywanego zadania.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz