• kontakt@kaniaphotography.pl

Ocena elementów zwinnego środowiska pracy

Ocena elementów zwinnego środowiska pracy

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o zwinnym środowisku pracy.

Jest to przestrzeń, która została zaprojektowana z myślą o zadaniach, a nie o ustalonym typie biura.

W zwinnym środowisku pracy pracownicy nie mają określonego biurka, które mogliby nazwać swoim własnym, a zamiast tego wybierają miejsce, w którym będą siedzieć i pracować każdego dnia, w zależności od pracy, którą muszą wykonać.

Na przykład, jeśli ktoś ma duże zadanie, które wymaga wkładu kilku innych osób, wszyscy zdecydują się usiąść w przestrzeni przeznaczonej na przerwy lub w obszarze współpracy, ponieważ jest to najlepsze miejsce do wykonania zadania w najwyższej jakości.

Z drugiej strony, jeśli ktoś musi naprawdę skoncentrować się na zadaniu, być może ze statystykami i mniejszymi szczegółami, wtedy ten konkretny pracownik może zdecydować się na przejście do innej części biura, gdzie może być panele akustyczne, aby wyciąć hałas i modne meble biurowe, które pozwalają im na pewną ilość prywatności i samotności.

Z tego powodu wiele firm wybiera ten typ współczesnego projektu biurowego, ponieważ pozwala on na wykonywanie pracy w najlepszej jakości, a nie po prostu wykonywany bez naprawdę dawania dużo myśli o tym, jak można to zrobić lepiej.

Sprawdź tę infografikę, która nakreśla główne elementy zwinnej przestrzeni roboczej.

Źródło - https://allwork.space/2016/07/infographic-5-elements-of-an-agile-workspace/

Oczywiście, jeśli nie masz ogromnej ilości miejsca, nie powinno to być barierą, która powstrzyma cię przed przejściem do agile w pierwszej kolejności. Oznacza to po prostu, że musisz pomyśleć nieco kreatywnie o tym, jak rozmieścić meble i zapewnić wystarczającą ilość miejsca pomiędzy głośniejszymi obszarami, np. obszarami współpracy, a cichszymi strefami do bardziej skoncentrowanej pracy.

Wspomnieliśmy wcześniej o panelach akustycznych i jest to dobry sposób na uniknięcie sytuacji, w której zewnętrzne hałasy przeszkadzają w pracy wymagającej koncentracji. Można również pomyśleć o kabinach i ekranach biurowych, aby stworzyć poczucie prywatności.

Dokonywanie zmian

Największym problemem związanym z przejściem na podejście zwinne jest to, że być może trzeba będzie powoli wdrażać nową metodę, zamiast po prostu iść na żywioł i mieć nadzieję, że się uda. Pracownicy mogą potrzebować czasu na dostosowanie się, a także trzeba będzie uwzględnić czas na ewentualne przeniesienie rzeczy, jeśli w danym momencie nie będą się one sprawdzać. Na przykład biurka mogą być początkowo ustawione w niewłaściwym miejscu, a po pewnym czasie pracy w trybie zwinnym możesz zdać sobie sprawę, że lepiej nadają się do innego, konkretnego obszaru.

Piękno pracy zwinnej polega na tym, że jest ona tak elastyczna i pozwala na stworzenie przestrzeni dostosowanej do wykonywanej pracy.

Z infografiki wynika, że istnieją określone obszary, które składają się na zwinne miejsce pracy, ale nie oznacza to, że musisz uwzględnić wszystkie pięć, jeśli nie masz miejsca lub jeśli nie potrzebujesz ich wszystkich. Strefy przylegania są świetnym dodatkiem do tych przestrzeni, ale nie zawsze są konieczne. Z drugiej strony, miejsca do odpoczynku są zawsze świetnym dodatkiem i powinny być uwzględnione wszędzie tam, gdzie to możliwe.

Po prostu spójrz na przestrzeń, którą dysponujesz i spróbuj ustalić, co możesz zmieścić, a czego naprawdę nie możesz. Jeśli chodzi o budżet, musisz po prostu pomyśleć nieszablonowo i zastanowić się, co można wykorzystać w innych miejscach, co można przenieść i gdzie można zaoszczędzić pieniądze. Meble wielofunkcyjne są tu dobrym wyborem, ponieważ możesz używać tego typu mebli do więcej niż jednego zastosowania, odpowiednio je przemieszczając.

Agile working to stosunkowo nowa innowacja, ale oparta na pewnym modelu sukcesu. Skupienie się na zadaniu oznacza, że wszyscy zyskują; gdy zadania są wykonywane z wysoką jakością, pracownicy czują dumę, podnosi to morale i zwiększa wydajność. Oczywiście, gdy wydajność rośnie, rosną również zyski!

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz