• kontakt@kaniaphotography.pl

Jak opisałbyś swoje "doświadczenie w miejscu pracy"?

Jak opisałbyś swoje "doświadczenie w miejscu pracy"?

Jak się czujesz w swoim biurze? Czy podobają Ci się meble biurowe? Czy uważasz, że są funkcjonalne i wygodne? Czy czujesz się zainspirowany wystrojem i designem?

Firmy zaczynają kłaść coraz większy nacisk na coś, co nazywa się "doświadczalną przestrzenią roboczą", a to oznacza tworzenie środowiska dostosowanego do potrzeb pracowników i zapewniającego odpowiednie "odczucia". Na przykład wykazano, że biophilic office design zwiększa morale i poprawia nastrój dzięki naturalnym elementom, które obejmuje, co można wykorzystać w ramach eksperymentalnej przestrzeni roboczej. Wszystko zależy od pracowników znajdujących się w tej przestrzeni, a także od tego, czy pracodawcy naprawdę rozumieją, co sprawia, że ich pracownicy tak działają.

Korzyści z tego są daleko idące, ale głównie sprowadzają się do morale. Gdy pracownicy czują się komfortowo i są zmotywowani przez swoje środowisko pracy, oczywiście będą szczęśliwsi i będą pracować ciężej. Może to oznaczać dodanie do przestrzeni stref, np. strefy współpracy i ciszy, centrum edukacyjnego, lub po prostu wybór najlepszych mebli biurowych, które będą pasowały do zadań wykonywanych w danym obszarze.

Czy uważasz, że w Twoim miejscu pracy przydałoby się trochę nowego planowania przestrzeni biurowej? Czy masz pomysły, które Twoim zdaniem mogłyby poprawić samopoczucie w biurze? Dlaczego nie podzielisz się nimi ze swoim przełożonym? Podobnie, jako pracodawca, dlaczego nie zapytasz swoich pracowników, jak ich zdaniem można by ulepszyć biuro?

Jakie są Twoje przemyślenia na temat przestrzeni roboczej opartej na doświadczeniu?

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz