• kontakt@kaniaphotography.pl

3 powody, dla których przerwy nie są szkodliwe

3 powody, dla których przerwy nie są szkodliwe

Przerwa w pracy oznacza tak naprawdę odejście od biurka i udanie się w inne miejsce, czyli nie wykonywanie pracy.

Więc, jak to może być faktycznie produktywne?

Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się jak!

Wszyscy jesteśmy ludźmi, a to oznacza, że musimy od czasu do czasu robić przerwy, aby umożliwić naszym umysłom i ciałom naładowanie się. Niezależnie od tego, czy oznacza to regularne robienie przerw w ciągu dnia, czy też solidną przerwę od pracy, np. wyjazd na wakacje, wszystko sprowadza się do tego samego. Jednak w ciągu dnia potrzebujesz co najmniej kilku przerw, aby skupić swój mózg.

Co się dzieje, gdy nie robisz przerw

Jeśli pracujesz solidnie, twój mózg w końcu zamieni się w papkę. Nie dosłownie, oczywiście, ale nie będziesz w stanie myśleć prosto i będziesz miał problemy z koncentracją. Zaczniesz popełniać błędy i staniesz się sfrustrowany. W rezultacie będziesz również niespokojny i zmęczony, a wszystko to składa się na dość nieprzyjemny obraz zarówno dla ciebie, jak i osób wokół ciebie.

Problem polega na tym, że wiele osób zakłada, że robienie przerw jest w rzeczywistości przeciwskuteczne i dlatego unikają tego, ponieważ chcą zrobić jak najwięcej, jak to tylko możliwe.

To nie jest tak, jak to działa.

Sprawdź tę infografikę, która mówi dokładnie o tym, dlaczego przerwy są tak niezwykle ważne.

Źródło - https://www.lifehack.org/articles/work/the-importance-breaks-work.html

Oprócz upewnienia się, że masz wystarczająco dużo przerw w ciągu dnia, musisz również pomyśleć o kilku innych rzeczach, takich jak:

  • Wyjście na zewnątrz w celu uzyskania dużej ilości naturalnego światła
  • Zapewnienie sobie dużej ilości świeżego powietrza
  • Picie wystarczającej ilości wody, aby pozostać nawodnionym, skoncentrowanym i zdrowym
  • Upewnienie się, że meble są wygodne, gdy siedzisz, np. upewnienie się, że wybierasz ergonomiczne krzesło i wiesz, jak go używać.

3 powody, dla których potrzebujesz przerwy

Jeśli potrzebujesz małego impulsu we właściwym kierunku, sprawdź te trzy powody, dla których należy robić regularne przerwy w ciągu dnia pracy.

  1. Ludzie nie powinni siedzieć przy biurku przez długi czas. Powinniśmy się ruszać, wstawać, chodzić, ćwiczyć! Sam fakt, że siedzisz przy ergonomicznym krześle biurowym przez kilka godzin dziennie oznacza, że w dużym stopniu postępujesz wbrew woli swojego organizmu. Oczywiście wybór ergonomicznego krzesła zamiast zwykłego pozwoli uniknąć nacisku na plecy, szyję i ramiona, ale to nie znaczy, że nie trzeba wstać i trochę się poruszać!
  1. Bardzo trudno będzie Ci się skupić, jeśli nie zrobisz sobie przerwy. Nasze mózgi nie są zaprogramowane do pracy przez długie okresy czasu bez szybkiej przerwy. O wiele łatwiej będzie Ci kontynuować pracę, jeśli będziesz robić regularne przerwy w ciągu dnia. Dzięki temu zmniejszysz liczbę popełnianych błędów i poczujesz się bardziej zmotywowany.
  1. Jeśli nie zrobisz sobie przerwy, ucierpi na tym Twój układ odpornościowy. Jeśli pracujesz zbyt długo, zwłaszcza jeśli unikasz urlopu co jakiś czas, twoje ciało zacznie krzyczeć na ciebie od wewnątrz. Oznacza to, że w końcu złapiesz wszystkie wirusy i przeziębienia, a także zauważysz więcej bólów niż zwykle. Wybór ergonomicznie zaprojektowanych produktów pomoże Ci, ale pamiętanie o dłuższej przerwie co kilka miesięcy pozwoli Ci zachować jak najlepsze zdrowie.

Czy wierzysz nam, kiedy mówimy, że musisz robić regularne przerwy, a nie tylko siedzieć na swoim ergonomicznym krześle biurowym i pracować, pracować, pracować!

Nie ma na tej ziemi żadnego wysokiej jakości menedżera, który będzie źle myślał o tobie za robienie pełnej przerwy na lunch lub za robienie przerw na ekrany, tak jak powinieneś. Jeśli cokolwiek, będą zadowoleni, że stawiasz własne skupienie i produktywność jako priorytet.

Wniosek jest taki, że nie można funkcjonować efektywnie, jeśli zbytnio się forsuje. Ułatwiaj sobie życie i rób te przerwy!

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz