• kontakt@kaniaphotography.pl

Wzrost znaczenia przestrzeni pracy zrelaksowanej

Wzrost znaczenia przestrzeni pracy zrelaksowanej

W ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy wzrost liczby biur, w których panuje bardziej swobodna atmosfera.
Może się to odbywać na dwa sposoby: po pierwsze, można pójść drogą Google'a i Apple'a, gdzie nie ma dress code'u i panuje swobodny, oparty na współpracy sposób pracy, lub po drugie, można pójść drogą spokojnego wystroju biura i ogólnie zrelaksowanej przestrzeni.

Oba rozwiązania są równie korzystne dla większości pracowników, ale przed wprowadzeniem drastycznych, gruntownych zmian należy poznać swoich pracowników i ich reakcje na określone wzorce i środowiska pracy. Na przykład, niektórzy pracownicy mogą dobrze się czuć w bardziej swobodnej atmosferze, podczas gdy inni mogą potrzebować bardziej sztywnego, ustrukturyzowanego sposobu pracy. Każdy z nas jest inny!

Zrelaksowane miejsce pracy może być niezwykle produktywne, jeśli jest urządzone we właściwy sposób, a to w dużej mierze zależy od ogólnego projektu.
Mówimy tu o wykorzystaniu owalnych stołów do sal konferencyjnych zamiast surowych, długich stołów, co pozwala wszystkim rozmawiać i wnosić pomysły do sesji współpracy. Mówimy o wykorzystaniu tanich, stylowych mebli biurowych, które zapewniają komfort i swobodę, a nie uporządkowanych biurek, które muszą być zawsze uporządkowane. Można też włączyć do biura muzykę, aby zwiększyć produktywność.
Chodzi przede wszystkim o stworzenie wygodnego i inspirującego miejsca do pracy, bez ograniczeń i formalnej atmosfery.

Zrelaksowane miejsce pracy ma mniej zasad, ale osoby w nim pracujące nie korzystają z tego i zamiast tego wykorzystują tę spokojną atmosferę do poszukiwania kreatywnych rozwiązań problemów i wysuwania na pierwszy plan nowatorskich pomysłów.

Wspomnieliśmy wcześniej o firmach Apple i Google, a to właśnie one są siłą napędową tego luźnego trendu w środowisku biurowym. Idea jest taka, że będąc bardziej zrelaksowanym, pracownik jest pod mniejszą presją, mniej się stresuje, a jego miejsce zajmuje wyższa wydajność. Krzesła siatkowe zamiast sztywnych krzeseł, miejsca do odpoczynku zamiast ciągłego odchodzenia od biurka i miejsca do współpracy podczas burzy mózgów.

Co sądzisz o zrelaksowanych miejscach pracy? Dobrze byś się czuł, czy słabo?

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz