• kontakt@kaniaphotography.pl

Meble w biurze według nowoczesnych trendów.

Meble w biurze według nowoczesnych trendów.

Współczesne biuro to obszar gdzie miesza się nowoczesna technologia i tradycyjne sprzęty, z pracą przy biurku i mobilną, gdzie spotykamy się z kontrahentami i klientami, przez co do aranżacji biura podchodzimy z coraz większymi wymaganiami i założeniami komfortowej atmosfery. Duża rolę odgrywają tutaj meble biurowe, które równocześnie muszą spełniać tradycyjną funkcję, ale także łączyć w sobie nowinki technologiczne, rozwiązania praktyczne i możliwość chwilowego relaksu w trakcie długiego dnia pracy.

Dziś w biurach nie widać już wielkich szaf, wypełnionych po brzegi segregatorami i dokumentami, które zajmowały masę miejsca każdym pomieszczeniu. Obecnie niemal wszystkie informacje przechowujemy na twardych dyskach w komputerze, na serwerach firmowych i na innych nośnikach danych, które ułatwiają nam codzienna pracę, a przy okazji zwiększają naszą przestrzeń działania. Możemy w biurach zapewnić miejsce na zielone rośliny, które dobrze wpływają na oczyszczanie powietrza, zwiększyć powierzchnię biurek czy też wprowadzić inne dodatkowe elementy.

Większą przestrzeń biurową daje nam też zastąpienie wielu sprzętów biurowych jednym urządzeniem wielofunkcyjnym, które gromadzi w sobie funkcje drukarki, faksu, skanera i ksero w jednym. To wszystko sprawia, że przed producentami mebli biurowych stoi nie mały kłopot z zaprojektowaniem mebli w taki sposób, by stały się praktycznym elementem, a do tego eleganckim i mobilnym, który przyczyni się do stworzenia komfortowego nastroju w biurze.

Tradycyjne biurka i szafki odeszły już do lamusa. Mamy dziś do dyspozycji biurka z elektrycznie obniżanym blatem, który z łatwością można dopasować do wzrostu użytkownika. Posiadają też wbudowany system zapamiętywania położenia blatu względem fotela, co znacznie podwyższa komfort użytkowania, do tego wbudowane porty multimedialne oraz wiele innych dodatkowych funkcji, które poprawiają komfort codziennej pracy.

Przy stanowiskach pracowniczych są także umieszczane sensory ruchu, które w czasie nieobecności pracownika wpływają na obniżenie poboru energii elektrycznej w tym miejscu. Meble są także wyposażane w oświetlenie typu LED, uchwyty na monitory, gniazda multimedialne, systemy cichego zamykania i ścianki wyciszające hałas. To wszystko znacznie wykracza już poza schematy tradycyjnych biur i stwarza zupełnie nowy charakter dla pracy w biurze.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz