• kontakt@kaniaphotography.pl

5 powodów, dla których projekt Twojego biura ma znaczenie

5 powodów, dla których projekt Twojego biura ma znaczenie

Jeśli jesteś zdania, że biuro to tylko biuro i nic więcej tak naprawdę się nie liczy, to bardzo się zagapiłeś.

Sposób projektowania biura mówi wiele o swojej firmie.

Jeśli Twoje biuro jest zaprojektowane w sposób tandetny, to mówi odwiedzającym Twoją przestrzeń, że towary i usługi, które produkujesz mogą być również równie tandetne. Z drugiej strony, jeśli zwrócić uwagę na sposób, w jaki projekt biura mówi o tobie, goście będą myśleć, że płacisz taką samą ilość uwagi do tego, co sprzedajesz.

Wiele firm przeoczyć ten bardzo ważny problem, a w rezultacie mogą one być tracąc na zwyczaju, przechodząc biznes nad do swoich konkurentów.

Utrata pieniędzy nigdy nie jest dobrą rzeczą, zwłaszcza gdy można to tak łatwo naprawić!

Jeśli nie jesteś pewien, dlaczego projekt biura jest tak ważny, sprawdź te 5 powodów, dla których powinieneś zwracać większą uwagę na sposób, w jaki Twoje biuro jest skonfigurowane.

Projekt biura odzwierciedla Twoją tożsamość biznesową

Sposób, w jaki zaprojektowana jest Twoja firma, naprawdę wiele mówi o Twoim biznesie i o tym, czym się zajmuje. Na przykład, musisz mieć projekt, który odzwierciedla to, co sprzedajesz i co jest misją Twojej firmy.

Na przykład, jeśli Twoja firma sprzedaje ubezpieczenia, potrzebujesz swojego biura, aby być elegancki i biznesowy. Jeśli Twoja firma sprzedaje zabawki dla dzieci, możesz wybrać bardziej zabawny, jaskrawy projekt. Upewnij się, że jakikolwiek projekt wybierzesz, będzie on odzwierciedlał to, co sprzedajesz i dostarczasz.

Projekt biura może wpłynąć na morale wśród pracowników

Sposób, w jaki zaprojektowane jest biuro może drastycznie wpłynąć na to, jak szczęśliwi lub nieszczęśliwi są Twoi pracownicy. Morale jest niezwykle ważne w nowoczesnym biurze i może wpływać na wydajność w ogromnym stopniu.

Skupiając się na ergonomicznym środowisku biurowym, możesz zapewnić, że każdy jest wygodny, wspierany, a całe biuro jest miejscem, do którego pracownicy czują się dumni każdego dnia.

Projekt biura może wpływać na poziom produktywności

Kontynuując nasz ostatni punkt, projekt biura może wpłynąć na to, jak produktywne jest biuro, nie tylko pod względem morale. Sprowadza się to do umiejscowienia. Na przykład, jeśli umieścisz centralną drukarkę zbyt daleko od osób, które z niej korzystają, będzie to miało wpływ na ich dzień pracy, gdy będą musieli wstać z ergonomicznych krzeseł, aby przejść i pobrać swoje wydruki. Z drugiej strony, posiadanie dużej drukarki zbyt blisko osób pracujących może oznaczać dla nich dodatkowe ciepło i hałas, z którymi muszą sobie radzić.

Uważne myślenie o tym, gdzie umieszczasz meble i sprzęt jest równie ważne, jak rodzaje mebli, które decydujesz się kupić.

Projekt biura sprawia, że jest to albo łatwe, albo bardzo trudne miejsce do pracy

Jeśli projekt biura nie ma sensu, to jest to trudne miejsce do pracy. Jednak gdy wszystko pasuje do siebie, praca jest łatwiejsza, a produktywność i morale wzrastają.

Decydując się na zapewnienie swoim pracownikom ergonomicznych klawiatur, możesz pomóc im zmniejszyć szanse na rozwój bólu nadgarstka, co może znacznie ułatwić życie. Ponadto, decydując się na umieszczenie jednostek magazynowych w niewłaściwym miejscu może spowodować marnowanie czasu, a może nawet sprawić, że biuro będzie się czuło zbyt ciasno lub duszno.

Projektowanie biura, w tym przypadku uwzględniające ergonomię, jest kluczowe.

Projekt biura może mieć wpływ na liczbę dni chorobowych w biurze

Problemy mięśniowo-szkieletowe wynikające z nieprawidłowego siedzenia na niewygodnych meblach to jedna z największych przyczyn dni chorobowych w Wielkiej Brytanii. Ból dolnej części pleców, ból nadgarstków, ból szyi - lista jest długa.

Wybór ergonomicznego krzesła zamiast zwykłego krzesła może w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia tego problemu, ale należy również pomyśleć o ergonomicznych klawiaturach, ergonomicznych myszach, podnóżkach, podstawkach pod nadgarstki, podstawkach pod laptopy itp. To wszystko są ergonomicznie zaprojektowane produkty, które mogą ułatwić życie i zmniejszyć szanse na to, że Twoi pracownicy będą chorować, co spowoduje stres i utratę pieniędzy dla firmy.

Zwrócenie uwagi na projekt biura i włączenie ergonomicznych mebli tu i tam może mieć drastyczny wpływ na morale w biurze, jak to wygląda dla tych na zewnątrz, i produktywności ogólnej.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz