• kontakt@kaniaphotography.pl

Jakich wskazówek unikać chcąc mieć atrakcyjne biuro?

Jakich wskazówek unikać chcąc mieć atrakcyjne biuro?

Zazwyczaj rady sugerują, jak rozwiązać dany problem i móc mówić o skuteczności takiego rozwiązania. Istnieje jednak szereg rad odnoszących się do wyposażenia biura, których dla własnego bezpieczeństwa lepiej nie przestrzegać.

Niestety, większość z nich cieszy się sporą popularnością. Jedna z tych, które powtarzane są najczęściej mówi o tym, że biuro powinno powalać nas na kolana. Takie podejście cieszyło się sporą popularnością w ostatnim dziesięcioleciu dwudziestego wieku, wówczas bowiem uważano, że im wyższe stanowisko zajmujemy, tym większe powinno być nasze biurko.

Oczywiście, nie oznacza to wcale, że monumentalne i stylowe biura są rozwiązaniami, o których powinniśmy jak najszybciej zapomnieć, mają one jednak sens przede wszystkim wówczas, gdy sam ich właściciel czuje się dobrze w takim miejscu, a doświadczenie podpowiada, że nie jest to wcale nic oczywistego.

Kolejna rada, której lepiej się wystrzegać pochodzi od zwolenników sztucznych kwiatów w biurach próbujących przekonać nas o tym, że są one tak samo ładne, jak prawdziwe, okazują się jednak rozwiązaniami znacznie bardziej praktycznymi. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków kwiaty takie szpecą. Charakterystyczne jest dla nich między innymi to, że zbierają kurz, nie można przy tym nie zgodzić się z tym, że wyglądają kiczowato.

Tymczasem istnieje wiele prawdziwych roślin idealnie nadających się do biura – efektownych, a jednocześnie takich, których uprawa nie jest skomplikowana. Dość często można też usłyszeć, że osoby kupujące meble do biur nie powinny kierować się jedynie ich wyglądem i jakością, kluczowe znaczenie ma bowiem ergonomia.

Uwagi tego typu odnoszą się przede wszystkim do krzesła i biurka i… zwykle nie mają uzasadnienia. Jeśli stawiamy na meble wysokiej jakości, możemy mieć pewność, że będą one spełniały normy BHP. Równie niebezpieczne są rady tych osób, które uważają, że przepłacanie nie ma sensu, skoro możemy dziś kupić wyjątkowo tanie meble biurowe. To prawda, nie można jednak zapominać o tym, że charakteryzuje je wyjątkowo niska jakość.

Udostępnij:

Polecamy

Zobacz